Festyn osiedlowy

2012-09-30 22:01

FESTYN OSIEDLOWY

W dniu 22 września odbył się Festyn Osiedlowy, organizowany przez Zarząd Osiedla Gwarków , Urząd Miasta, Spółdzielnię „Nowa” oraz naszą szkołę. W trakcie festynu można było pobawić się na sportowo, biorąc udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez naszych nauczycieli panie: Mroczek, Kempińską i Czajor, i wygrać sprzęt sportowy. Dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat miasta Jastrzębie-Zdrój uczestnicząc w quizach poprowadzonych przez konferansjera, a nagrodami był sprzęt AGD. Nagrody ufundowali Zarząd Osiedla i UM.

Dla zgłodniałych czynna była „Kawiarenka na wolnym powietrzu”, gdzie można było wypić kawę, herbatę , napój oraz zjeść porcję kolorowej galaretki czy ciasta, które przygotowali rodzice naszych uczniów. Wszystkie ciasta były pyszne i nasze panie : Konikowska, Rduch, Cięciała, Duda nie musiały nikogo zachęcać do kupowania, gdyż stoisko cały czas było oblężone przez zainteresowanych .A kto nie gustował w cieście, to czekała na niego kiełbaska z grilla czy też uprażony przez naszych uczniów popcorn ( pod opieką p. Kłujszo).

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z loteria fantową, które prowadziły panie Wala i Mittelstadt. Każdy los był wygrany a ciekawe fanty sponsorowali nasi niezastąpieni rodzice i pracownicy szkoły. Dużą atrakcją okazało się stoisko z ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi, kartkami tematycznymi oraz wesołą biżuterią. Stoisko to prowadziły panie Całkiewicz, Głowacka i Zawadzka, a dzielnie pomagała jedna z mam z kl. Ia

W czasie festynu można było zobaczyć pokaz sprzętu gaśniczego z wielką drabiną strażacką, zrobić sobie zdjęcie z maskotką Straży Miejskiej – Smokusiem, obejrzeć pokaz grupy karate ( którzy ćwiczą w naszej szkole na zajęciach popołudniowych we wtorki i czwartki), występy trzech grup tanecznych szkoły „Eksplozja”, posłuchać naszych utalentowanych uczniów w osobie Amelki Szablickiej i Piotrka Wdowczyka oraz posłuchać muzyki . A najmłodsi mogli skorzystać z gumowego zamku.

W trakcie festynu zostały też wylicytowane 2 karnety na zajęcia zumby dla mamy i hip-hopu dla dziecka. Karnety miesięczne ufundowała p. Kalinowska, prowadząca szkołę tańca na ul. Wrocławskiej 8.

Nad całością strony technicznej i nie tylko czuwali pracownicy szkoły –p. Kamiński, p.Fryzowicz i p. Chrobak oraz dyrektor szkoły.

Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu jak i w samym festynie – uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły serdecznie dziękuję. Dzięki waszej ofiarności szkoła zyskała fundusze na organizację uroczystości 40-lecia szkoły , która odbędzie się 19 października.

Szczególne podziękowania składam organizatorom głównych festynu w osobach p. A.Mikołajczyk, p.K.Janoski, Z. Supernaka, którzy włączyli naszą szkolę w organizację festynu.

ED