Zajęcia otwarte klasy p.Bogusławy Kulawiak

2011-12-12 21:52

Tak samo, lecz inaczej …”

 

 

 

 

 

 

 

Wlazł kotek na płotek i mruga,

Ładna to piosenka niedługa ….”


 

 

8 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte w klasie I A dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z miasta Jastrzębia –Zdroju oraz Rodziców dzieci z tejże klasy na temat: „Tak samo, lecz inaczej- wprowadzenie liter k,K

Metodą Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz”

 

Metoda Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz to świetna metoda przygotowująca do nauki czytania i pisania.

Metoda ta wyrabia koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, tempo pisania. Daje dziecku możliwość rozładowania potrzeby ruchu. Ośmiela dzieci nieśmiałe. Śpiew wpływa na pogodną atmosferę w klasie. Przy tej metodzie nie można się zagapić, bo wtedy wypada się z rytmu. Piosenka nadaje tempo, wpływa na koncentrację uwagi. Wymawianie i śpiew doskonali narządy mowy, zwiększa pojemność płuc.

Ćwiczenia zaczynają się od kreślenia dużych liter w powietrzu do coraz mniejszych i bardziej precyzyjnych na blacie ławki i kartce zeszytu.

 

Dzieci miały okazję pochwalić się przed gośćmi: grą na dzwonkach chromatycznych, śpiewem, poczuciem humoru, pracą wykonywaną metodą orgiami, a i zabawa w kupowanie nie sprawiła im żadnych problemów.

 

Zajęcia spodobały się przybyłym gościom, dzieci zostały nagrodzone brawami. Z podziękowaniem zwróciła się do dzieci pani metodyk, która zachwycona zajęciami, nie szczędziła wielu ciepłych i miłych słów.

 

Bogusława Kulawiak