Współpraca z Domem Pomocy Społecznej

2012-04-13 12:54

Przedświąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznej.

 

Za nami święta, czas radości, życzeń i rodzinnych spotkań. Przy tej okazji postanowiliśmy po raz kolejny odwiedzić naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Jastrzębiu – Zdroju. Spotkanie odbyło się tuż przed wiosenną przerwą świąteczną  9 kwietnia 2012 r.

Mimo iż dzień ten był wolny od zajęć  dydaktycznych uczniowie klasy IV B z uśmiechami stawili się pod szkoła, by pomaszerować do Domu Pomocy. Wizyta, podobnie jak wcześniejsza, była starannie przygotowywana z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Czwartoklasiści własnoręcznie zrobili śliczne kurczaczki, które wraz prawdziwie wiosennymi żonkilami wręczyli pensjonariuszom domu. Z pomocą wychowawczyni p. Aleksandry Lisak przygotowali krótki występ, który zaprezentowali podczas spotkania. Mieszkańcy DPS przyjęli uczniów naszej szkoły bardzo entuzjastycznie. Pokazali również ciekawy sposób na wykonanie wielkanocnej pisanki.

Spotkaniu jak zwykle towarzyszyło sporo emocji od zdenerwowania i tremy po radość i wzruszenie. Po szczerych i gorących życzeniach świątecznych przyszedł czas na pożegnanie. Na szczęście wkrótce klasa IV B znów spotka się ze swymi starszymi przyjaciółmi, o czym z radością napiszemy.

 

Nasze szkolne zoo

 

22 marca 2012 r. w naszej szkole odbyła się premiera spektaklu kabaretowego pt. „ Nasze szkolne zoo”. Występ przygotowywała grupa uczniów klas czwartych pod czujnym okiem pani Aleksandry Lisak.

Młodzi aktorzy w barwny i dynamiczny sposób zaprezentowali realia szkolne potraktowane z dużym przymrużeniem oka. Jak to w szkole nie mogło zabraknąć dzięciołów (Gosia Folwarczny, Wiki Miara), ziewającego leniwca (Laura Drożdż), czy beztrosko przemierzających szkolne korytarze baranków ( Oliwia Sarna, Laura Drożdż). Czym jednak byłaby szkoła bez plotek i intryg? Szkolne papugi ( Kinga Brzyszkowska, Oliwia Mikołajczyk i Dominika Krawczyk) i kopiący pod wszystkimi dołki kret (Mateusz Kurpiński) to dowód na to jak wiele kolorytu straciłaby bez nich ta placówka. Nie od dziś wiadomo też, że szkoła to nie tylko lekcje i nauka, ale przede wszystkim przerwy, na których bezkonkurencyjne okazują się skaczące i dokazujące małpy ( Julia Olender, Wiki Skupień, Kasia Lach). Przez szkolne zoo prowadzi para głównych bohaterów Kasia i Wojtek brawurowo zagranych przez Dominikę Kluskę i Bartosza Stanaszka. Ważnym punktem zaprezentowanego programu była piosenka, do której wspaniałą muzykę skomponował profesjonalny jak zawsze pan Waldemar Halfar.

Występ nie obył się bez tremy i zdenerwowania aktorów, które jednak szybko ustąpiły miejsca radości i podnieceniu dzięki żywej reakcji publiczności i salwom śmiechu, które jeszcze mocniej mobilizowały aktorów. Widzowie bardzo życzliwie i entuzjastycznie przyjęli zaprezentowane widowisko, niektórzy ukradkiem ocierali nawet łzy wzruszenia… Nie mogło być inaczej, bo pierwszy  i premierowy pokaz  spektaklu odbył się dla najżyczliwszej i wymarzonej publiczności jaka byli rodzice czwartoklasistów.

Brawa po zakończonym spektaklu były dla nas największą zapłatą za miesiące ciężkiej pracy. Dziękujemy i czekamy na kolejne pokazy.

 

Aleksandra Lisak