Wolontariat

2011-11-29 22:34
Rozpoczęła się piąta edycja Pól Nadziei w Jastrzębiu - Zdroju. Nasza szkoła bierze w akcji udział od samego początku. W tym roku dnia 4 października 2011 w naszym szkolnym ogródku 12 osób posadziło100 cebulek żonkili. Kwiatki te są miedzynarodowym symbolem nadziei. Wiosną, kiedy zakwitną żonkile, będziemy zbierać fundusze na nasze, jastrzębskie, hospicjum.
  Nie czekaliśmy jednak aż do wiosny, by wspomóc hospicjum. Dnia 1 listopada odbyła się coroczna kwesta na cmentarzu komunalnym w Jastrzębiu-Zdroju, w której wzięliśmy udział.
  W kweście uczestniczyło 27 uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 wraz z nauczycielami, a także młodzież z innych szkół. Na cmentarzu ludzie, którzy chcieli pomóc, mogli wrzucić pieniądze do oznaczonych puszek. Kwesta organizowana jest przez Hospicjum Domowe im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza przy Parafii Św. Katarzyny w Jastrzębiu Zdroju.  Zebrane przez wolontariuszy środki pieniężne, (31 777,72 zł), przeznaczone będą na zakup środków higieny osobistej niezbędne do pielęgnacji chorych. 
Zbieraliśmy uśmiechnęci, bo pomagaliśmy chorym ludziom. 
Autorzy: N.Gołyźniak, N. Przybyszewska, K. Rabus