Urodziny Misia Książkowego

2011-11-20 21:19

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

URODZINY MISIA KSIĄŻKOWEGO 2011

w Szkole Podstawowej nr 9

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz nauczycielom biorącym udział w tegorocznych obchodach Urodzin Misia Książkowego w naszej szkole!

A było to tak… Najpierw poprosiliśmy wszystkie dzieci, by przyniosły do biblioteki szkolnej własne książi o misiu, a także misie pluszowe. Tak wspólnie stworzyliśmy WYSTAWĘ MISIA KSIĄŻKOWEGO.

W czwartek 27 października od samego rana trwał u nas Maraton Czytania Książek o Misiu. Czytali zaproszeni Goście, a wśród nich: Pan Strażak, Pani ze Straży Miejskiej, Pani Księgowa, Pani Dyrektor i Pan Wicedyrektor SP 9. Nie zabrakło konkursów i zabaw.

Każde dziecko, które przyniosło książkę, dostało w nagrodę zakładkę wydaną przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Spośród wszystkich pożyczonych bibliotece książeczek wylosowaliśmy jedną, której właściciel otrzymał NAGRODĘ GŁÓWNĄ. Poza tym nagrodziliśmy właścicielkę największej kolekcji „misiowych” książeczek wypożyczonych szkolnej bibliotece.

Jeden z naszych najmłodszych uczniów, wspólnie z rodzicami, zdecydował się nie tylko wypożyczyć, ale także podarować szkolnej bibliotece kilka nowo wydanych książeczek o przygodach misia Bruna. Dziękujemy bardzo w imieniu wszystkich przyszłych czytelników! Odwdzięczyliśmy się pamiątkowym dyplomem.

Oprócz wszystkich uczniów Dziewiątki w Urodzinach Książkowego Misia uczestniczyły także Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 6 i nr 8. Bawiliśmy się wszyscy świetnie i już teraz nie możemy się doczekać następnej imprezy w Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.