IV b z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

2012-01-08 22:56

 

Tradycją naszej szkoły stało się, że tuż przed świętami pamiętamy o tych wszystkich, którzy w tym szczególnym czasie potrzebują bliskości życzliwych im osób. Od wielu już lat SP nr 9 utrzymuje stały kontakt z mieszkańcami jastrzębskiego Domu Pomocy Społecznej. Nie mogło być inaczej i w tym roku. Klasą, której przypadł ten niewątpliwy zaszczyt dzielenia się radością z ludźmi starszymi, została IV b, która pod opieką p. Aleksandry Lisak i p. Anny Urbańskiej odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy 19. 12.2011 r.

Uczniowie niezwykle chętnie i z ogromnym zapałem zaangażowali się w przygotowanie przedświątecznego spotkania. Z niemal miesięcznym wyprzedzeniem zaczęli przygotowywać inscenizację poetycko- muzyczną, która umilić miała odwiedziny. Czwartoklasiści nie zapomnieli także o świątecznych prezentach. Każdy uczeń przygotował samodzielnie świąteczną kartkę i drobny upominek, które wręczyli podczas spotkania pensjonariuszom Domu.

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej przysporzyła wszystkim wiele radości, ale i łez wzruszenia. Występ IV b przywołał wiele świątecznych wspomnień, o czym mieszkańcy Domu chętnie opowiadali. Spotkanie, mimo początkowej tremy, przeminęło w miłej i ciepłej atmosferze wspólnego kolędowania i wesołych rozmów. Dzieci zaprosiły mieszkańców Domu do naszej szkoły na uroczystą wigilię klasową, poprzedzoną jasełkami i recitalem kolęd. Zaproszenie zostało przyjęte z radością i już w kilka dni później to czwartoklasiści byli gospodarzami, którzy dumnie kroczyli korytarzami szkoły w towarzystwie nowych, nieco starszych przyjaciół.

Choć święta już z a nami, ciągle ciepło robi się nam w sercach na wspomnienie tych niezwykłych chwil, bo przecież prawdziwej i głębokiej radości zaznaje się wtedy, gdy dzieli się ją z drugim człowiekiem…

Uczniowie IV b myślą już o kolejnym spotkaniu.