Festyn barbórkowo-mikołajkowy

2011-12-19 23:55

Dnia 02.12.2011. roku w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się festyn barbórkowo-mikołajkowy. Przybyli na niego uczniowie klas 4-6, nauczyciele oraz goście specjalni: Franciszek Piksa - doradca prezydenta miasta, Kazimierz Janoska - przewodniczący zarządu osiedla Gwarków, p. Mikołajczyk - przedstawiciel SM Nowa oraz p. Kukielak - emerytowany górnik.

Na rozpoczęcie wystąpiły wybrane osoby z grupy muzycznej p.Halfara i zaprezentowały piosenkę pt. „Karliku'. Następnie emerytowany pracownik kopalni przedstawił nam o najważniejsze informacje o górnictwie. Te informacje okazały się bardzo przydatne ponieważ chwilę po tym rozpoczął się konkurs wiedzy o pracy kopalni i innych sprawach związanych z górnictwem. Wygrała go grupa reprezentująca klasy „B” (4-6). Chwilę później odbyły się uwielbiane przez wszystkich konkurencje sportowe. Tutaj z kolei wygrał zespół klas „A”.

Skoro w temacie imprezy pojawiło się słowo: „mikołajki”, nie mogło zabraknąc brodatych świętych w czerwonych strojach. Tym razem w rolę wcielili się Filip Nowakowski, Krzysztof Reshke i Michał Rostkowski z kl.6a. Rozdali oni każdemu coś na osłodzenie tych chwil. Na koniec zostały rozstrzygnięte konkursy: plastyczny i czapek mikołajkowych (nagradzano klasę, w której najwięcej osób włożyło czapki mikołajowe).

Wszystkim bardzo się podobało więc można uznac imprezę za udaną.

 

Aleksandra Beń kl.6a