Dzień Bezpiecznego Internetu

2012-01-19 07:16

Dzień Bezpiecznego Internetu


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

W roku 2012 DBI  obchodzić będziemy 7 lutego,  u nas w szkole od 13 – 17 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!".  Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.
Konkurs
Dla klas III – IV napisz wiersz, opowiadanie pt. „Wprowadzam  dziadków w świat komputera”
Dla klas V- VI prezentacja, portfolio na komputerze „Kurs komputerowy dla moich dziadków”
Prace konkursowe składać do 14 lutego u pani pedagog lub w bibliotece szkolnej.

Rodziców zapraszamy do skorzystania z materiałów zamieszczonych na stronie https://dzieckowsieci.fdn.pl/materialy-do pobrania?cat1=&cat2=663&cat3=1586