Cała Polska Czyta Dzieciom - tydzień czytania

2013-06-25 23:27

Jak co roku w czerwcu Biblioteka szkolna włączyła się w12 ogólnopolską kampanię CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Z tej okazji przez cały tydzień czytaliśmy zaprzyjaźnionym przedszkolakom i uczniom utwory Juliana Tuwima.

Każda edycja Tygodnia realizowana jest zgodnie z zasadą przyjętą przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, że „czytanie powinno się dziecku zawsze kojarzyć z radością, nigdy z przymusem, karą czy nudą”. W myśl tej zasady uczestnicy wyruszyli w „Podróż lokomotywą Juliana Tuwima”.

Sam jeszcze nie wiem , co się w nich mieści” to myśl przewodnia dla przedszkolaków i uczniów klas pierwszych. Po zapoznaniu się z treścią wiersza „Lokomotywa” przystąpili do zadania – należało zapamiętać co się mieści w wagonach i wykonanie klasowej lokomotywy wg Tuwima. „ I spieszy się, spieszy” uczniowie klas drugich przystępując do rywalizacji między klasami poznali nazwy ptakach występujących w wierszach Tuwima. Trzecioklasiści z hasłem „Lecz fraszka, igraszka” – po przeczytani wiersza „Abecadło” mieli ułożyć jadłospis z literek występujących w wierszu. Uczniowie klasy czwartej „ A dokąd? A dokąd? ” wyruszyli do Afryki czytając wierszyk „Bambo”, płynęli po rzekach Polski z wierszem „Rzeczka” i zwiedzali stolicę zapoznając się z wierszem „Warszawa”. Zabawa była na 102. Uczniom i przedszkolakom przypomnieliśmy znakomitego autora, ponadczasowych wierszy dla dzieci, m.in. Lokomotywa, Ptasie radio, Okulary, Słoń Trąbalski, Bambo, Kotek, Abecadło, Rzepka.

 

Szkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju Cała Polska Czyta Dzieciom

Szkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju Cała Polska Czyta DzieciomSzkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju Cała Polska Czyta Dzieciom