25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

2013-12-09 22:22

W naszej bibliotece szkolnej, po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada.

Został ogłoszony konkurs „Niedźwiedzie to też misie”

  • dla przedszkolaków i klas 1 konkurs plastyczny,

  • dla uczniów klas 2 i 3 na kukiełkę

  • klasy 4 mogły napisać swoją bajkę o niedźwiedziach.

W czytelni przygotowano pokonkursową wystawę prac i „pluszaków” zamieszkałych w bibliotece z lat poprzednich,

Można było również przytulić się do nich. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki z PP6 i 8 zostali zaproszeni na spotkanie z „Misiem Kazimierzem”. Przygody tego nieznanego misia wszyscy słuchali z zaciekawienie. Na spotkaniu nie tylko można było posłuchać historii misia i na prezentacji przypomnieć sobie misie bajkowe ale także trzeba było trochę popracować: najmłodsi musieli „naprawić” misia - dorysować urwane uszko czy nóżkę, a uczniowie przypomnieć sobie przerobiony materiał z dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, a także co to rzeczownik, czasownik czy przymiotnik, policzyć litery czy głoski. Najstarsi poznali niedźwiedzie zamieszkujące różne kontynenty.

Wiele prac zostało nagrodzonych książkami a 28 listopada na festynie Barbórkowo -Mikołajkowym wręczono nagrody za prace konkursowe. O wspaniałej zabawie świadczą pamiątkowe fotografie.

 

 

 

Pamiętaj! Miś jest prawdziwym przyjacielem dziecka,

a przyjaciół się nie wyrzuca, gdy są starzy i brzydcy.

 

Opracowała Brygida Fudała - bibliotekarz

 

Szkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju urodziny misiaSzkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju urodziny misiaSzkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju urodziny misiaSzkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju urodziny misiaSzkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju urodziny misiaSzkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju urodziny misiaSzkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju urodziny misia