25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

2012-11-30 21:47

 

W naszej bibliotece szkolnej, po raz kolejny, z okazji 10 rocznicy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada.

Został ogłoszony konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś”.

W czytelni przygotowano wystawę:

  • książek „Misiowa biblioteczka”, o misiach pluszowych i prawdziwych niedźwiadkach,

  • pluszaków” zamieszkałych w bibliotece z lat poprzednich,

  • prac plastycznych uczniów klas I -III i dzieci z Przedszkola nr 6 i 8.

Można było również przytulić się do nich. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki zostali zaproszeni razem ze swoimi misiami, na spotkanie ze „Złotowłosą i trzema misiami” – czytanie przez panią z biblioteki, bawiły się starego niedźwiedzia, tańczyły w rytm piosenki „Jadą , jadą misie” i „Pluszowy miś”. Uczniowie klasy I utrwalili literkę M jak miś i cyfrę 3 z bajki o trzech misiach. Drugoklasiści musieli pomóc Kubusiowi poprawić dyktando, a trzecioklasiści rozwiązali test z czytania ze zrozumieniem. Zapoznali się z historią pluszowego misia, przypomnieli sobie bohaterów wielu opowiadań dla dzieci, wśród których najbardziej znany jest Kubuś Puchatek A.A. Milne’a, czy Miś Paddington M. Bonda. Również w polskiej literaturze nie brakuje misiowych postaci, z misiem Uszatkiem na czele – bohaterem zarówno opowiadań Cz. Janczarskiego, jak i dobranocek dla najmłodszych.

Wiele prac zostało nagrodzonych książkami. Każdy uczestnik otrzymał zakładkę i order dla rodziców przypominający o czytaniu dzieciom 20 minut dziennie.

O wspaniałej zabawie świadczą pamiątkowe fotografie.

 

Pamiętaj! Miś jest prawdziwym przyjacielem dziecka,

a przyjaciół się nie wyrzuca, gdy są starzy i brzydcy.

 

Opracowała Brygida Fudała - bibliotekarz